7 Otomobil Sigortası İpuçları

1> Muafiyetinizi artırmak
Muafiyet, sigorta talebinde bulunmadan önce cebinizden ödediğiniz tutardır. Talebinizi yükseltmenin dezavantajı, bir talepte bulunduğunuzda daha fazla ödeyeceğinizdir. Bununla birlikte, güvenli bir sürücü iseniz, sigortanızı düşülebilir hale getirerek fazla mesai tasarrufu yapacaksınız. Önceki sigorta talep geçmişinize bakın ve kendiniz için gizli bir karar verin.

2> Eski Otomatik – Kapsamlı / çarpışma kapsamını düşür.
Aracınız çok değerli değilse, neden kapsamlı ve çarpışma sigortası için ödeme yaparsınız? Arabanızın gerçek değerini bulmak için sayısız çevrimiçi siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ek olarak, sigorta komisyoncunuz aracınızın gerçek değerini yükseltebilir.

3> Düşük kilometre performansından yararlanın
Bazı otomobil sigortası şirketleri, çalışmak için belirli bir milden daha az sürüyorsanız veya belirli bir mesafeden daha az sürüyorsanız indirim yapacaktır.

4> Taşınma – Sigorta maliyetlerini düşünün.
Taşınmayı düşünüyorsanız, sigorta acentenizi aramak ve yeni şehir veya eyaletteki sigorta masrafları hakkında onun görüşünü almak iyi bir fikir olacaktır.

5> Düşük profilli araç
Aracınız ayrıca genel sigorta maliyetlerinizi de belirleyecektir. Bazı arabalar iyi bir fiyata sahip oldukları için hırsızların favorisidir. Bazı arabaların onarımı daha pahalıdır. Otomatik satın alma işleminizi yapmadan önce yeterli miktarda araştırma yapmak çok mantıklı.

6> Aracınızın sigorta acenteniz tarafından doğru şekilde listelendiğinden emin olun.
Birçok üretici, araçlar için biraz benzer model isimleri sunar, ancak sigorta maliyetleri değişebilir. Ek olarak 2 veya 4 kapı veya yanlış model otomobil sigortası teklifinizi etkileyebilir.

7> Sigorta komisyoncunuza diğer sigorta şirketi indirimlerini kontrol ettirin.
Siz ve eşiniz aynı sigorta şirketiyle sigortalıysanız, birçok şirket indirim yapacaktır. Ek olarak, aynı sigorta şirketinden ev sigortası, hayat sigortası, otomobil sigortası arıyorsanız, bazı indirimler alacaksınız. Tasarruf için sigorta acentenize danışın.

38 thoughts on “7 Otomobil Sigortası İpuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.