Diş Sigortası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Dişlerinizin bakımı söz konusu olduğunda, uygun diş sigortası yaptırmanız çok önemlidir. Diş hekimine gitmenin artan maliyetleriyle başa çıkamayanlar için diş sigortası gerçekten işe yarıyor. Bireyler veya aileler için doğru olan diş sigortası seçme kararı (duruma bağlı olarak) sonuçlandırılması gereken önemli bir görev haline gelir.

İster iş yeriniz üzerinden diş sigortası satın alıyor olun, ister bağımsız seçenekler arıyor olun, en iyi anlaşmayı aldığınızdan emin olmak için çeşitli planları analiz etmek çok önemlidir. Son bir seçim yapılırken aşağıda listelenen birçok farklı faktör devreye girebilir.

 

Satın alınabilirlik

 

 

Diş sigortası seçerken, yıllık maksimum kapsamı düzenli olarak karşılaştırmak önemlidir. Bir planın tam bir yıl içinde ödeyeceği yardım miktarı, en iyi diş sigortası planını seçmenin en önemli yönlerinden biridir. Yıllık maksimumlar da her yıl otomatik olarak yenilenir. Bir yıl içinde kullanılmayan herhangi bir şeyin bir sonrakine devredilmeyeceğini bilmek de önemlidir. Birçok dişhekimliği sigortası şirketi yalnızca ortalama yıllık maksimum 1000 $ ‘a izin verir.

Diş hekimleri

 

 

Bağımsız diş sigortası durumunda, planların çoğu, dişhekimliği hizmetlerinizi yalnızca sözleşmeli veya ağlarına katılan bir diş hekiminden yönetiliyorsa kapsayacaktır. Diş hekimliği çalışmalarınızı katılımcı bir diş hekiminden almanız gerekip gerekmediğini öğrenmeniz önemlidir. Bazı planlar, bireylerin mevcut diş hekimleriyle kalmalarına izin verebilir, ancak bu ödenekler için politikayı kontrol etmek önemlidir.

Ana Kapsam

 

 

Diş sigortası şirketleri, diş prosedürlerini üç farklı kategoriye ayırır. Planları karşılaştırırken, önleyici, büyük ve onarıcı çalışmalarla ilgili politikalarını sormalısınız. Değişen diş hekimliği şirketleri, farklı diş prosedürlerini birçok farklı şekilde inceleyecektir. Örneğin, bir diş hekimi kök kanallarını düşünebilir ve büyük bir prosedürü taçlandırırken, diğeri etmeyebilir. Bir diş sigortası planı seçmeden önce bunu bilmek önemlidir.

Bekleme Süreleri

 

 

Bir sigorta şirketinin sizden yararlanabilmeniz için sizi bekleteceği süreye bekleme süresi denir. Örneğin, bazı planlarda bir taç için güvende olmanız için sizi 12 ay veya daha uzun süre bekleten politikalar vardır.

Kozmetik diş hekimliği

 

 

Diş beyazlatma veya beyazlatma gibi herhangi bir kozmetik prosedür için diş hekiminizi görmekle ilgileniyorsanız, diş sigortası şirketlerinin nadiren kozmetik diş hekimliğini kapsadığını bilmelisiniz. Bunu yapan birkaç kişi için yüksek oranlara hazırlanın.

23 thoughts on “Diş Sigortası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.