Sağlık Sigortası Priminizi düşürmenin en hızlı 5 yolu

Bu eski bir deyimdir alth “Sağlık Zenginliktir.” Bu serveti korumanın en önemli adımı, sizin ve aileniz için bir sağlık sigortası poliçesi yaptırmaktır. Ancak bazen bu tür politikaların primleri sizi bütçe durumunun içinde ve dışında bırakabilir. Priminizi düşürmek için gerçekten bir şeyler yapabilir misiniz? Sağlık sigortası priminizi düşürmenin en hızlı 5 yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyin

Sağlıklı bir yaşam sürmenin birçok faydası vardır. Sağlıklı yaşam tarzınız, sağlık sigortası primini düşürmenize kolayca yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz yapın, sağlıklı beslenin, sigara ve ağır içmekten kaçının ve doktora gitmeniz kesinlikle en aza indirilecektir. Ne kadar sağlıklı olursanız, sigorta şirketi için o kadar az risk olarak temsil edilirsiniz.

2. Mevcut en iyi fiyat için alışveriş yapın

Priminizi en düşük seviyede tutmanın en iyi seçeneklerinden biri dışarı çıkıp sağlık hizmetleri politikası için alışveriş yapmaktır. Bu, bütçenize uyan mevcut en iyi politikayı bulmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir politikaya yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapın. Arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan hatta internetten bilgi alabilirsiniz.

3. Daha yüksek muafiyetli planlar yapın

Daha yüksek muafiyetli sigorta planları daha düşük prime sahip olma eğilimindedir. Tipik olarak, düşülebilir hastane, doktor ve diğer tıbbi masraflar için ödemeniz beklenen tutardır. Daha yüksek bir vergiye sahip bir plan almak, evrensel olarak uygulanabilir bir fikir olmayabilir. Genel olarak sağlıklıysanız ve çok sık hastalanmıyorsanız, bu planı uygulayabilirsiniz. Bu şekilde priminizi daha düşük bir oranda tutabilir ve aynı zamanda temel sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Ancak, bazı önemli ve tutarlı hastalık geçmişiniz varsa, bu planı uygulamaktan kaçının.

4. Hayatınızın erken dönemlerinde bir politika belirleyin

Prim, kişinin yaşına göre büyük ölçüde değişir. Mümkün olduğu kadar erken yaşta bir politika edinmeye çalışın. Örneğin, 25 yaşında bir poliçe satın alırsanız, daha az prim ödemeniz gerekir, ancak 50 yaşında aynı poliçeyi kullanırsanız, artırılmış bir prim tutarı ödersiniz.

5. Bağımsız sigorta acenteleriyle iletişime geçin

Bağımsız sigorta acentelerinden yardım alabilirsiniz. Bu acenteler birkaç sigorta acentesini temsil eder ve doğru türde sağlık sigortası poliçesi seçmeniz için size rehberlik edebilir ve ardından primlerinizi uygun bir fiyata planlayabilir. Bağımsız temsilciler işi almak için rekabet edeceğinden böylece hızla ciddi teklifler alacaksınız.

328 thoughts on “Sağlık Sigortası Priminizi düşürmenin en hızlı 5 yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.